Spoil13

Spoil13

سلام..
محمد راحان هستم...به بلاگ من خوش اومدید...
اوقات خوشی رو براتون ارزومند هستم...
تو این بلاگ از گیم...انیمه ..انیمیشن..فیلم
.موزیک و خلاصه همه چیز مطلب گزاشته میشه....
وبه علاوه داستان ها و نوشته های بنده حقیر که امیدوار خوشتون بیاد..از دوستان اهل قلم...
(اگر اکسو ال باشند که چه بهتر*_*) دعوت به همکاری میشه..که انشالله یه تیم نویسندگی راه بندازیم...
و ...همین...
لذت ببرید.

آخرین مطالب
آخرین نظرات
نویسندگان

معرفی شخصیت های مورتال کمبت..Blaze

پنجشنبه, ۲۱ مرداد ۱۳۹۵، ۰۲:۱۴ ب.ظ

سلام..

کاربران گرامی... یه مطلبی قبلا داشتیم با عنوان عکس نوشته های مورتالی...

توی اون مطلب بیشتر کاراکتر های مورتال کمبت معرفی شدند به صورت خلاصه..

از الان به بعد کاراکتر هایی معفی میشند که عکس و داستانشون توی اون مطلب (عکس نوشته ها) نباشه...

اگه در پایان معرفی شخصیت های مورتال کمبت کاراکتر مورد نظرتون رو پیدا نکردی..

درواقع نشون میده که اون کاراکتر در عکس نوشته ها معرفی شده...

خب

اینم معرفی جدید..

Blaze-wiki.jpg

 


نام واقعی: Blaze

مقام: نگهبان

 

زادگاه: ادنیا (Edenia)

 

نژاد: عنصر

 

متحدین: Argus Delia Kitana

سبک های مبارزه:

Hapkido (MK:DA, MK:U) Jeet Kune Do (MK:DA, MK:U) Xing Yi (MK:DA, MK:U) Flames (MK:A)

دسته: بی طرف

 

ظهور:

Mortal Kombat II (cameo) Mortal Kombat Trilogy (cameo) Mortal Kombat: Deadly Alliance Mortal Kombat: Deception (cameo) Mortal Kombat: Unchained Mortal Kombat: Shaolin Monks (cameo) Mortal Kombat: Armageddon (playable boss)

بلیز (Blaze) به معنای " شعله درخشان" یا "آتش سوزان"، از جمله شخصیت های سری بازی "مبارزه مرگبار" هست که برای اولین بار در نسخه دوم بازی یعنی MK2 به عنوان پشت زمینه ظاهر شد. او در نسخه" اتحاد مرگبار" یعنی MK Deadly Alliance به عنوان شخصیت مخفی قابل بازی گشت و سرانجام در نسخه" آرماگدون" یعنی MK Armageddon به عنوان رئیس آخر حضور یافت.

 

درباره بلیز: بلیز برای اولین بار در نسخه دوم بازی و در میدان نبرد پیت 2 (Pit II)، در پشت زمینه نمایش داده شد، موجودی از نژاد عناصر که سراسر وی رو آتش فرا گرفته و در حال مبارزه بود. با توجه به نام و ظاهر وی مشخص می شه که وی علاوه بر آتش، قدرت کنترل گرما، گدازه و مشتقات اون رو داشت.

 

در نسخه MK Deadly Alliance وی به عنوان یک شخصیت قابل بازی حضور یافت و اطلاعات بیشتری از وی مشخص گردید و بعدها در نسخه MK Armageddon به عنوان رئیس نهایی ظاهر شد.

 

تاریخچه بلیز بر می گرده به نسخه دوم بازی که وی موجودی سوزان و در حال مبارزه با مبارزی به نام هارنباکل (Hornbuckle) بود که این شخصیت هیچ گاه وارد داستان بازی و دیگر نسخه ها نشد. با این حال این شک وجود داره که این موجود سوزان بلیز نبوده باشه. در نسخه " آرماگدون" و با توجه داستان، دیگان (Deagon) به طور نابهنگام قرن ها پیش بیدار شد، به دلیل اینکه اژدهای محافظ اون کارو (Caro) ارتباط ذهنی خود رو با بلیز از دست داد چرا که بلیز برای محافظت از آخرین تخم اژدها دستگیر شده بود. کارو در تشخیص علامت و سیگنال بیدار سازی اشتباه کرده و دیگان رو بیدار نمود. اگرچه بعدها بلیز در جریان شکسته شدن تخم اژدها آزاد گردید اما از بیدار شدن دیگان نا آگاه بود. بنابراین اگر واقعاٌ موجود سوزان در نسخه دوم بلیز بوده باشه، وی آزاد بوده و کارو ارتباط ذهنی خود رو با اون از دست نمی داد و در صورت بیدار شدن دیگان، عنصر آتش بلافاصله مطلع می شد (نویسنده: ما که آخرش نفهمیدم، یه بار می گین این بابا بلیز بوده بعدش می گین نبوده، مچل کردین مانو به خدا!)

 

خط داستانی:

بلیز اولین حضور تاریخی خود رو در نسخه دوم بازی ثبت کرد، موجودی سوزان و در حال مبارزه با هارنباکل در پشت زمینه میدان نبرد پیت 2. داستان وی کاملاٌ نامعلوم بود تا اینکه در MK Deadly Alliance وی به عنوان شخصیت مخفی قابل بازی گشت و با توجه به بیوگرافی اون، وی موجودی از عنصر آتش بود که مأموریتی بر عهده داشت تا اینکه توسط گروهی باستانی مورد حمله واقع شد، گروهی که به شاه اژدهای مرده (Dragon King) خدمت می کردند. اون ها وی رو دستگیر کرده و وادار به محافظت از آخرین تخم باقی مانده اژدها کردند ( نویسنده: خب دوست نداره محافظت کنه مگه زوره!؟ لااقل پولشو بهش بدین!( بعد از ترک خوردن تخم و آزاد شدن روح اوناگا (Onaga) و حلول اون در بدن رپتایل (Reptile)، بلیز تونست که به مأموریت خود ادامه بده.

 

مأموریت بلیز که تا قبل ناشناخته بود سرانجام در رویدادهای حلول اوناگا و پس از اون واقعه آرماگدون فاش شد. بلیز خلق شده بود تا قدرت جنجگویان قلمروهای مختلف رو بررسی و سرکشی کنه. خالق وی، دلیا (Delia)، مادر تیون (Taven) و دیگان، پیش بینی واقعه بزرگی رو هنگامی که قدرت جنگجویان مختلف کل هستی رو به خطر بندازه، کرده بود. وقتی این رویداد اتفاق بیفته، این وظیفه ی بلیز هست تا اعلام خطر کرده و تیون و دیگان رو بیدار کنه. با این حال پس از شکسته شدن تخم و حلول اوناگا، بلیز فهمید که در غیابش تعداد جنگجویان بسیار زیاد شده و قدرت اون ها به طور خطرناکی افزایش یافته، همچنین از قبل دیگان بیدار شده، بنابراین وی با فریاد خود تیون رو بیدار کرد (نویسنده: عزیز من چرا سرو صدا؟؟؟ یه اس ام اس کارشه! داد زدن کار آدمای بی تربیت و بی شخصیته!)

 

بلیز نقشه ای ریخت تا همه این جنگجویان رو در یک نبرد نهایی جمع کنه، جایی که دوبرادر یعنی تیون و دیگان سرنوشت خودشون رو رقم بزنن و از وقوع آرماگدون جلوگیری کنند. از طرفی چون وی حس کرد چیزی شیطانی از قلمرو زیرین (Netherrealm) دیگان رو تحت تأثیر قرار می ده، بلیز به قلمرو زیرین رفت تا منبع اون رو پیدا کنه.

 

در واقعه آرماگدون بلیز بین دو برادر، دیگان و تیون که موفق شده بود اسکورپیون نینجا (Scorpion) رو شکست بده ظاهر شد. وی اعلام کرد که مأموریت اون اونطور که برنامه ریزی شده بود، پیش نرفته و دو برادر به راهنمایی مادر خود عمل نکردند. بلیز دو برادر رو به ادنیا (Edenia) منتقل کرد جایی که نبرد نهایی بین این دو قرار بود اتفاق بیفته و یکی از این دو باید بلیز رو شکست بده. با این حال تیون موفق شد تا دیگان رو که به دلیل بیدار شدن نابهنگام به تباهی کشیده شده بود، شکست بده. عنصر آتش به تیون اعلام کرد که سرنوشت تمامی قلمروها به برادر فاتح بستگی داره، تا با شکست دادن بلیز، سرنوشت جنگجویان رو مشخص کنه (نویسنده: چه چیزا!) پس از اون هرم آرگوس (Argus) شکل گرفت و از زمین سربر آورد و بالای اون بلیز منتظر تیون ماند تا تیون وی رو شکست بده. به هر حال این امر محقق نشد چرا که تنها کسی که خود رو به بلیز رسوند و وی رو شکست داد کسی نبود جز امپراطور دنیای خارج (Outworldشائوکان ( Shao kahn) که پس از کسب قدرت بلیز آخرین بازمانده میدان نبرد و رقیب دیرینه خود خدای رعد، ریدن (Raiden) رو کشت (نویسنده: الحق که شائوکان شایسته فاتح آرماگدون بود!)

 

برخی از نکات ناچیز:


نام بلیز در ابتدا Torch به معنی "مشعل" بود که تغییر یافت. چرا که سازندگان به دلیل حق کپی رایت شخصیت Human Torch در داستان های مارول (Marvel) در نامگذاری وی تغییر عقیده دادند.

 


بلیز در نسخه آرماگدون، تنها شخصیتی هست که فتالیتی روی اون انجام نمی شه.

 


در ابتدای نسخه (MK(2011 به گفته یکی از عوامل سازنده بازی، جان وجل (John Vogel) فاش شد که استودیو سازنده بازی یعنی NetherrealmStudios قصد داشت تا در داستان بازی، تیون رو فاتح آرماگدون قرار بده که بعدها این امر منتفی گردیده و شائوکان جای وی فاتح میدان قرار گرفت.

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۹۵/۰۵/۲۱
ryoma sama

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">